Szwecja dla studenta

Dla studentów okres wakacji to najlepszy czas, żeby nieco podreperować budżet przed nadchodzącym rokiem akademickim. Sierpień to ostatni dzwonek, żeby zarobić trochę pieniędzy. O ile miesiąc pracy w Polsce może nie przynieść zadowalających efektów, to kilka tygodni za granicą w zupełności wystarczy, żeby zebrać niemałą sumkę! Jaka destynacja jest obecnie jednym z najbardziej popularnych kierunków wśród młodych ludzi? Odpowiedź jest prosta – Szwecja!

Przyjemne z pożytecznym

Wśród oferty sezonowych prac w Szwecji znajdziesz najwięcej ogłoszeń pracodawców poszukujących pracowników do zbiorów truskawek, malin czy pielęgnacji lasów. Jeśli umiesz angielski w stopniu minimum komunikatywnym, możesz szukać zatrudnienia w hotelach, restauracjach i kawiarniach. W sezonie wysokim, który trwa od czerwca do końca września, poszukuje się głównie kelnerów, pomocy kuchennych, kucharzy czy pokojówek. Oprócz wysokich zarobków, Szwecja oferuje młodym ludziom coś jeszcze – piękne widoki, bogatą kulturę i możliwość zasmakowania urzekającego, skandynawskiego stylu życia. Wolny czas warto poświęcić na zwiedzanie, ponieważ Szwecja ma turystom wyjątkowo wiele do zaoferowania.

Praca na czarno? Nie, dziękuję!

Mimo tego, że czasy, kiedy ludzie nie byli świadomi swoich praw i przywilejów są dawno za nami, to wciąż można natknąć się na pracodawców, którzy oferują wysokie zarobki w zamian za dyskrecję i brak umowy. Pamiętaj, że tylko  legalna praca na jasnych zasadach pozwoli Ci korzystać ze wszystkich należnych świadczeń. Odprowadzając składki możesz liczyć na zwrot podatku z zagranicy, co w przyszłości na pewno będzie przydatnym zastrzykiem dodatkowej gotówki. Zwrot podatku za pracę w Szwecji pomoże Ci uzyskać wyspecjalizowana firma, zajmująca się międzynarodowym prawem podatkowym.