Tanie materace do spania – jaki model wybrać?

Czy tani materac do spania może zaskoczyć nas wyjątkowymi parametrami technicznymi? Okazuje się, że tak – nowoczesne materace piankowe czy sprężynowe tworzone są w taki sposób, aby w jak największym stopniu wspierać zdrowie i wygodę użytkowników. Jakie modele wybierać, aby cieszyć się doskonałym humorem tuż po wstaniu z łóżka?

Materace piankowe – dobra jakość w niskiej cenie

Tanie materace do spania to przede wszystkim modele piankowe – są one uznawane za jedne z najchętniej wybieranych. Dzisiaj materace piankowe łączą w sobie ciekawe struktury, których zadaniem może być lepsze podtrzymywanie ciała, zapewnianie ochrony termicznej, zmniejszenie dolegliwości wynikających z alergii.

Materace piankowe oparte są przede wszystkim na klasycznej piance materacowej. Charakteryzuje się ona wysoką odpornością na odgniatanie czy uszkodzenia mechaniczne. Pianka materacowa łączona z innymi strukturami może dać efekt podobny do klasycznej sprężyny bonellowej!

Wśród rekomendowanych modeli materaców piankowych często wymienia się te uzupełnione o warstwę pianki termoelastycznej Visco. Pianka ta nazywana jest „pamiętającą” – pod wpływem ciepła ludzkiej skóry mięknie ona  każdorazowo dopasowuje się do kształtów ciała. Pianka ta jest chętnie wykorzystywana w materacach dwustronnych po stronie zimowej. Dzięki niej wzrasta komfort termiczny!

Innym rodzajem chętnie wykorzystywanych tworzyw jest pianka wysokoelastyczna, która odznacza się znacznie lepszymi parametrami podtrzymywania ciała w porównaniu z innymi piankami.

Materace sprężynowe – urok klasyki

Klasyczne materace sprężynowe uznawane są za jedne z najbardziej trwałych. Jest to zaletą sprężyn bonelowych z certyfikowanego drutu. Dwustożkowa forma sprężyny sprawia, że wnętrze materaca jest doskonale wentylowane. Sprężyny bonelowe są zazwyczaj uzupełniane o różnorodne pianki, których zadaniem jest podniesienie elastyczności materaca.