Urządzamy przytulny balkon

Małe jest piękne – ta maksyma dotyczy także balkonów, które zamienić można w urocze zakątki, gdzie łatwiej o dobry nastrój i moment dla siebie. Nawet w sercu wielkiego miasta można sobie podarować taką odrobinę zapomnienia i zaczarowania. Na przytulnym balkonie, odseparowanym częściowo od świata, zapewniającym jednocześnie fantastyczny widok. Wystarczy zadbać o dekoracje i wygodne meble, które pomogą nam złapać trochę relaksu nawet w niewielkiej przestrzeni.

Meble na balkon

Meble ogrodowe z rattanu czy technorattanu sprawdzą się nie tylko na wielkim tarasie, ale też na małym balkonie. Ustawimy w tym miejscu na przykład mały stolik. Do niego warto dołączyć fotele rattanowe na balkon – i nic więcej nie trzeba, żeby przemienić nasz skrawek świata w idylliczny zakątek. Dobrym rozwiązaniem do naprawdę niewielkiej przestrzeni będą dwie leżanki (technorattanowe czy aluminiowe) ustawione przy małym stoliku kawowym.

Wiszące dekoracje balkonowe

Żeby nie zabierać jeszcze miejsca, którego i tak nam brakuje, warto pomyśleć o podwieszanych dekoracjach. Na balkonie po prostu muszą być rośliny, chociażby w najskromniejszej formie. Na przykład w koszyczkach czy doniczkach wiszących. Piękne petunie, także jako kaskadowe surfinie, to klasyczna dekoracja balkonowa.

Rośliny w pojemnikach

Jeśli mamy trochę miejsca, to warto ustawić na balkonie donice (technorattanowe, rattanowe, gliniane) z zimozielonymi roślinami. Ozdobią naszą przestrzeń przez cały rok i poprawią humor, ilekroć wyjrzymy przez okno.

Gdy nie brakuje nam czasu i fantazji, warto pomyśleć o odnowieniu starych pojemników metalowych. Stylowy czajnik czy wiadro zamienić można w pojemnik, w którym wyhodujemy kwiaty. Całość zyska rustykalny charakter. W dodatku wykorzystamy zużyte rzeczy i umieścimy je w całkiem nowym kontekście. Na tym polega sztuka recyklingu.