Wbudowane szafy do sypialni — czym są i czy warto je wybierać?

Sypialnia to miejsce, gdzie zazwyczaj szukamy każdego wolnego centymetra, by komfortowo ją urządzić i przystosować do naszych preferencji. To właśnie w tym pomieszczeniu odpoczywamy i warto, aby sypialnia miała jak najwięcej przestrzeni użytkowej. Jednym z pomysłów na dobre wykorzystanie pomieszczenia są szafy wbudowane, które nie zajmują miejsca samej sypialni. Czym są? Dlaczego to dobre rozwiązanie? Odpowiadamy na te pytania później.

 

Czym są wbudowane szafy do sypialni?

Wbudowane szafy do sypialni to specjalne konstrukcje przeznaczone do umieszczenia we wnęce. Front szafy przebiega równo ze ścianą, przez co pomieszczenie nadal jest możliwe do zagospodarowania w pełni. Szafy takie są tworzone na wymiar lub można wybrać standardowe modele. Rozwiązanie to możemy stosować, jeśli obok sypialni mamy nieużywane małe pomieszczenie lub pozwala na to konstrukcja domu. Rozwiązanie takie możemy wykonać, zmniejszając sąsiadujący pokój z sypialnią.

 

Dlaczego są dobrym rozwiązaniem?

Szafy wbudowane w sypialniach to bardzo dobre i komfortowe rozwiązanie. Pierwszym plusem takiego ich kształtu jest duża wolna przestrzeń w sypialni, która nie jest zajmowana przez mebel i może zostać wykorzystana np. na sofę czy inne meble. Do dużych korzyści należy również obszerność takiej szafy. Jeśli mamy możliwość i zdecydujemy się na wbudowany model, będziemy mogli stworzyć dużo większą szafę niż ta standardowa, która ma ograniczenia w tym względzie. Rozwiązanie takie pozwala również dużo bardziej komfortowo przechowywać ubrania np. taki sposób, aby wszystkie wisiały rozprostowane, a nie były składane.