Współczesna fotokabina – wynajem fotobudek na imprezy okolicznościowe

Fotobudka przeżywa obecnie swoją drugą młodość. Kiedyś urządzenia te służyły przede wszystkim do robienia szybkich zdjęć do dokumentów osobistych lub po prostu pamiątkowych fotografii – do automatu wrzucało się monetę i po kilku minutach wychodziło się z paskiem fotografii. Dziś fotobudki to przede wszystkim atrakcja imprez okolicznościowych i eventów firmowych.

Jak wygląda współczesna fotobudka?

Współczesne fotobudki mają dwa zastosowania. Pierwsza postać fotokabiny to wolnostojące urządzenie wyposażone w system poboru płatności, które możemy spotkać – coraz rzadziej – na dworcach, w centrach handlowych, na ulicach dużych miast. Umożliwiają szybkie wykonanie fotografii do dokumentu tożsamości lub po prostu zdjęcie na pamiątkę. W takim właśnie celu fotobudka została wynaleziona w 1925 roku.

W drugiej postaci fotokabina to urządzenie dostosowane do robienia zdjęć na imprezach i uroczystościach. Często nie ma już formy zamkniętej budki. Taki automat do robienia zdjęć to profesjonalny aparat fotograficzny zaopatrzony w liczne opcje, pozwalające urozmaicić fotografię, wyspecjalizowane oświetlenie, ale i tło i różnorodne gadżety – dopasowane do okazji i specyfiki imprezy.

Fotobudki w Polsce – skąd wziąć fotokabinę?

W obu przypadkach automaty do robienia zdjęć dostarczane są przez wyspecjalizowane firmy. Zapewniają one dowóz budki na imprezę, dostarczają pomysłowe akcesoria, a w przypadku wynajmu urządzeń przeznaczonych do robienia zdjęć za opłatą – dbają o serwis maszyn.

Firmy dostarczające fotobudki umożliwiają ich wynajęcie na krótki czas, zwykle kilka godzin – tyle, ile potrzeba by wszyscy goście zdążyli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W cenie jest dowóz i instalacja urządzenia, dodatkowe akcesoria, fachowa obsługa, a często również pomoc animatora. Taka osoba zachęca gości do robienia sobie zdjęć i pokazuje, jak pozować, by fotografie wyszły naprawdę rewelacyjnie.

Jak wynająć fotobudkę?

Aby zamówić fotokabinę na swoją imprezę, wystarczy skontaktować się z taką firmą telefonicznie lub e-mailowo, zarezerwować termin i wybrać pakiet najlepiej pasujący do danej imprezy. W wyborze pakietu i akcesoriów pomagają doświadczeni konsultanci tych firm, którzy wiedzą, jakie opcje najlepiej sprawdzają się na imprezach danego rodzaju.

Budkę zazwyczaj wynajmuje się na godziny. Typowy czas wynajmu urządzenia to dwie godziny – to wystarczająco, aby każdy z gości mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.