Zabłyszczeć w stylu glamour

Trudno zdefiniować styl glamour, gdyż nie podlega on precyzyjnym klasyfikacjom. Jest raczej pewnym efektem, który pojawia się wraz z wybraną stylizacją modową lub wnętrzarską. Na pewno podstawowym jego elementem jest błysk. Dosłownie i w przenośni. Być glamour – to błyszczeć, wyróżniać się, zadziwiać, skupiać na sobie wzrok. Wnętrze glamour z kolei uwodzi swoim blaskiem, jest niecodzienne, czarujące i olśniewające.

Lustrzane dekoracje i atrakcje

Podstawą aranżacji wnętrzarskiej w stylu glamour jest wszystko to, co błyszczy. Gładkie, szklane powierzchnie zdobiące meble salonowe czy sypialniane, ale też nowoczesne meble kuchenne. Szkło na blatach stolików oraz w witrynach. Jako dominanta wnętrza. Także w postaci luster (bogato zdobionych lub minimalistycznych).

Lustra mogą pojawiać się na meblach, czego przykładem jest szafa ubraniowa Hektor. Składa się ona z części pięciodrzwiowej z trzema lustrami, półkami i drążkiem wewnątrz. Lśniące powierzchnie oraz lustra pięknie dekorują pomieszczenie. Meble wykonano w kolorze dąb sonoma laminat, w połączeniu z frontami w kolorze sand grey połysk lub dekorze biały połysk.

Meble Helvetia to spełnienie marzeń o zespoleniu formy i treści w eleganckim przedmiocie. To przecież elegancja sama w sobie stanowi fundament stylu glamour. Lustrzane dekoracje mogą mieć bardzo fantazyjną formę, co zbliża je do secesyjnych witraży.

Gotowanie i glamour

Nie tylko salon czy sypialnia może być glamour. Także kuchnia może błyszczeć. Wystarczy wybrać nowoczesne meble kuchenne, a dalej styl rozwinie się sam. Gotowanie w stylu glamour? Czyli łatwe, lekkie, przyjemne, fantastyczne. Zero uciążliwych prac, same przyjemności wymyślania dań i ich kosztowania. W takiej kuchni sprawdzi się marmurowa wyspa kuchenna i aluminiowe dodatki.