Zwrot podatku z Irlandii

Praca zagranicą to opcja w wielu przypadkach ostateczna, jeśli brakuje pracy w kraju lub jeśli oferowana praca nie spełnia wymogów związanych z wynagrodzeniem. Nie od dziś wiadomo, że pracownie za granicą pozwala na to, aby zarobić troszkę więcej. Jakie są więc prawa osób pracujących za granicą? Jak wygląda zwrot podatku z Irlandii, jeśli pracuje się legalnie w tym kraju? Wielu informacji można dowiedzieć się w tym artykule.

 

Jak odzyskać zwrot podatku z Irlandii?

 

Jeśli chce się odzyskać zwrot podatku z Irlandii, to oczywiście starania trzeba zacząć samodzielnie, bo nikt „od tak” nie przeleje pieniędzy na nasze konto. Co zatem trzeba zrobić? Przede wszystkim posiadać trzeba wszystkie dokumenty potwierdzające zatrudnienie w Irlandii i w tym muszą być zawarte dokumenty P45 lub P60. Jeśli dokumenty brakuje, to warto zaopatrzyć się w ostatnie rozliczenie wypłaty, czyli dokument, który otrzymuje się razem z wynagrodzeniem. Dodatkowo warto też zbierać sobie dokumenty, które świadczą o otrzymywanych świadczeniach, ponieważ to zawsze może zwiększyć kwotę otrzymanego zwrotu.

 

Co to jest P60?

 

Został użyty wcześniej zwrot P60. Na pewno nie każdy wie, co ten zwrot oznacza. P60 to karta podatkowa, która wydawana jest przez zakład pracy na koniec każdego roku podatkowego. Dokument zawiera podstawowe informacje, czyli informacja o uzyskanym dochodzie i odprowadzonym podatku, który był odprowadzony w ciągu całego roku podatkowego. Dokument P60 jest bardzo ważny dla osób, które chcą starać się o zwrot podatku z Irlandii.