Jak wybrać poduszki hotelowe?

Zdrowy i komfortowy sen ma zasadniczy wpływ na samopoczucie w ciągu dnia. Odpowiednio dopasowana do postawy ciała poduszka, może wpłynąć na lepsze funkcjonowanie w ciągu dnia. Ma to szczególne znaczenie w obiektach noclegowych, gdzie nacisk na komfortowy wypoczynek gościa powinien odgrywać istotną rolę. Jeśli zatem kompletujesz wyposażenie pokoju hotelowego, zwróć uwagę na jej walory zdrowotne i szereg funkcji, jakie musi spełniać. W tym artykule podpowiadamy jak wybrać idealną poduszkę do hotelu.

Jaka poduszka będzie odpowiednia do hotelowej sypialni?

Niestety, nie każdy produkt nadaje się dla każdego klienta. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych produktów różniących się między sobą m. in. wielkością, kształtem i twardością. To z jednej strony utrudnia wybór, a z drugiej pozwala dopasować produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb. Na co zatem warto zwrócić uwagę kompletując wyposażenie sypialni hotelowej? Jak wybrać ten idealny produkt?

Jak dobrać odpowiednią twardość poduszki?

Najważniejszą zasadą jest, aby twardość poduszki i materaca była zbliżona. Jeśli materac będzie zbyt miękki, a poduszka będzie zbyt twarda, negatywnie wpłynie to na nienaturalnie wysokie ułożenie ciała, a w konsekwencji powodować ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa. Odwrotna sytuacja może nie zapewniać odpowiedniego podparcia głowy, a w wyniku dyskomfort w okolicy odcinka szyjnego.

Dobór odpowiedniej twardości poduszki będzie także uzależniony od preferowanej pozycji snu. Jeśli gość preferuje spanie na plecach, najkorzystniej jest wybrać poduszkę twardą, bo zapewni odpowiednie podparcie dla głowy i kraku. Jeśli ulubioną pozycją jest sen na brzuchu należy wybrać poduszkę miękką i niską, ponieważ nie powoduje to nienaturalnego wygięcia kręgosłupa. Dla klientów, których ulubionym ułożeniem do snu jest pozycja na boku należy zdecydować się na produkt średniej twardości tak, aby poduszka idealnie wypełniła wolną przestrzeń między szyją a materacem. Pozwala to odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa i pozwoli prawidłowo wypocząć.

Jak widzisz, zmiennych dotyczących wyboru odpowiedniej poduszki jest bardzo dużo. Odpowiedzenie na tą potrzebę może być szczególnie trudne w przypadku obiektu hotelowego, ponieważ każdy gość może preferować inną pozycję snu.  Doskonałym rozwiązaniem może stać się tu tzw. „pillow menu”. Polega ono na ułożeniu na łóżku hotelowym kilku poduszek o różnej wielkości i stopniu twardości, aby gość sam mógł dokonać wyboru idealnego modelu.

Jaka jest prawidłowa wysokość poduszki?

Dopasowanie idealnej wysokości poduszki do hotelu także nie jest sprawą łatwą. To również kwestia dość indywidualna i zależy w dużej mierze od budowy ciała osoby, która będzie na niej wypoczywać. W przypadku osób z szerokimi ramionami najlepszym wyborem byłaby poduszka wysoka. Natomiast, dla osób o drobnej postawie ciała najkorzystniej jest wybrać niską.

Jaki wybrać rodzaj wypełnienia poduszki?

Na rynku występują poduszki o różnym rodzaju wypełnienia- naturalnym lub syntetycznym. Wybierając wyposażenie do hotelu należy zwrócić uwagę na szereg ograniczeń, m. in. to że gość może cierpieć na alergię oraz to, że musi ona być nieskazitelnie czysta dla każdego gościa. Będzie ona zatem poddawana wielu zabiegom czyszczącym i konserwującym. W tym przypadku nie należy wybierać poduszek z wypełnieniem naturalnym, np. z puchu lub pierza, które mogą źle wpłynąć na skórę alergików. Do hotelu warto wybierać poduszki z wypełnieniem syntetycznym, ponieważ można je prać, a wypełnienie zapobiega rozwojowi roztoczy.

Jaki jest odpowiedni materiał na poszewkę?

Paradoksalnie, poszycie poduszki także ma znaczenie. Musi ono zagwarantować prawidłową cyrkulację powietrza, aby skóra nie pociła się, ani nie przegrzewała. Na rynku, dostępne są poszewki m. in. z mikrofibry, bawełniane, pikowane, dlatego przed zakupem koniecznie sprawdź czy materiał nie powoduje dyskomfortu podczas snu.

Dobór idealnej poduszki do hotelu to niełatwa sprawa. Niezależnie od tego co wybierzesz, staraj się, aby był to produkt najwyższej jakości. Chcąc zapewnić gościom idealny wypoczynek warto dać im wybór, tak aby byli zadowoleni z wypoczynku. W dłuższej perspektywie może to przynieść szereg korzyści w postać licznego grona zadowolonych klientów. Jeśli nadal nie wiesz co wybrać zapraszamy Cię na naszą stronę https://agmar-tekstylia.pl/ gdzie znajdziesz szeroki wybór tekstyliów hotelowych.

Related Posts