Kuchnia w nietypowym kształcie

Współczesne budownictwo proponuje mieszkania i domy, w których kuchnie można zaaranżować na wiele sposobów. Jedną z propozycji jest kuchnia w kształcie litery U. jest to propozycja dla większych wnętrz, która pozwala na wykreowanie dużej przestrzeni do przechowywania, ale też zachowania wysokiej estetyki. Jak zaprojektować kuchnię tego typu?

Kuchnia w kształcie litery U – aranżacje

Modna kuchnia w kształcie litery U to jedno z chętniej wybieranych rozwiązań. Kuchnia taka jest zazwyczaj widna, co dodatkowo pozwala na podniesienie jej estetyki. W przypadku kuchni aranżowanych na kształt litery U podstawą są szafki stojące, ale też eleganckie blaty. Najchętniej wykorzystywanym stylem do aranżacji kuchni U jest styl angielski oraz retro. Meble kuchenne tego typu posiadają fronty dekorowane frezami, eleganckie uchwyty, ale też przeszklenia, które wpływają na odbiór całości i znacząco poprawiają estetykę wnętrza. Jaki kolor mebli wybrać? Możliwości są praktycznie nieograniczone – w przypadku kuchni retro dobrym rozwiązaniem okaże się klasyczna i ponadczasowa biel. Jeśli chcemy, by kuchnia taka nabrała bardziej wyrazistej formy, warto postawić na kolor butelkowej zieleni lub też na granat. Współcześnie meble kuchenne tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych, które zabezpieczone są przed wilgocią, ścieraniem, działaniem pary wodnej.

Jaki blat kuchenny wybrać?

Wybór blatu kuchennego do kuchni w kształcie litery U nie powinien być przypadkowy. Warto pamiętać, że w takiej kuchni blat stanowi bardzo dużą powierzchnię. Blat powinien być wykonany z materiału wysoce odpornego na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, zarysowania. Wśród najchętniej wybieranych blatów wymienia się blaty z grubych płyt wiórowych, ale też blaty z kamienia, litego drewna.

Related Posts