Na czym polega badanie EKG online?

Choroby serca są jednymi z głównych przyczyn śmierci. Regularne badanie i monitorowanie stanu zdrowia i rytmu serca jest zatem bardzo ważne. Nie chodzi jedynie o starsze osoby, ale o każdego, kto prowadzi mało aktywny tryb życia, odżywia się niezbyt zdrowo i żyje w stresie.

Kiedy warto udać się do kardiologa?

Kardiolog jest lekarzem od chorób serca. To specjalista, którego warto odwiedzić już po 30. roku życia. Zwłaszcza osoby, które żyją dynamicznie i nie mają czasu na odpoczynek, powinny się przebadać. Wskazaniem do wizyty są oczywiście niepokojące objawy, takie jak duszności, bóle w klatce piersiowej czy zbyt mocne bicie serca.

Kardiolog podczas wizyty przeprowadza szczegółowy wywiad, bada pacjenta, a czasami zaleca EKG online przy użyciu Holtera. Jest to urządzenie monitorujące rytm bicia serca przez okres od 24 godzin do nawet 7 dni. Wszystko zależy od stanu zdrowia pacjenta.

EKG online

Badanie EKG nie jest długie, ale często ciężko jest wykazać, że występują nieprawidłowości w pracy serca. Holter EKG to urządzenie, które rejestruje obraz pracy serca przez kilkadziesiąt godzin non stop. Dzięki takiemu obrazowi można zobaczyć, jak serce się zachowuje, gdy pacjent odpoczywa, pracuje lub uprawia sporty.

Holter EKG jest wydawany pacjentowi, który dostaje instrukcję i wskazówki, co powinien robić w czasie badania. Na pewno musi on prowadzić dziennik aktywności i zapisywać wszystkie nietypowe zmiany. Takie badanie daje pełen obraz pracy serca i pozwala postawić trafniejszą diagnozę.

Jak dbać o serce?

Problemy kardiologiczne niestety pojawiają się u coraz młodszych osób. Jak już wcześniej zostało wspomniane, wynika to przede wszystkim z nieprawidłowego odżywiania, stresu i braku ruchu. To wszystko może doprowadzić do poważnych problemów, które mogą skończyć się zawałem serca lub nawet śmiercią.

Na pewno należy się regularnie badać. Ważna jest też profilaktyka. Należy zatem wprowadzić do diety produkty bogate w kwasy Omega 3, świeże warzywa i owoce. Najlepiej zrezygnować z tłustych potraw i jeść okazjonalnie żywność przetworzoną i fast foody. Dobrze jest uprawiać jakiś sport. Może to być aerobik, joga lub spacery. Ważny jest też czas dla siebie, aby odpocząć i oderwać się od problemów.

Related Posts