Obrączki ślubne – jaki komplet wybrać?

Wybór obrączek ślubnych to dzisiaj nie lada wyzwanie – szeroki wybór wzorów i materiałów sprawia, że przyszli małżonkowie mogą zakupić biżuterię o ponadczasowym charakterze i urodzie. Obrączki ślubne tworzone są z różnorodnych materiałów, dostępne są w różnych kolorach – warto poświecić nieco czasu na zapoznanie się z najciekawszymi ofertami.

Obrączki ślubne ze złota, tytanu i platyny

Klasyczne obrączki ślubne kojarzą się nam z wyrobami ze złota – złoto to metal szlachetny, a jakość obrączek zależy w dużej mierze od wybranego stopu. Stop określa procentowy udział złota w stopie. Wśród rekomendowanych rozwiązań najczęściej mówi się o obrączkach w stopie 585 – stop ten oznacza, że biżuteria składa się z 58,5% z czystego złota, reszta to domieszki sprawiające, że obrączki są trwalsze, odporniejsze na zarysowania. Możliwe jest zakupienie biżuterii o stopie 750 czy 375, gdzie procentowy udział złota to odpowiednio: 75% i 37,5%. Złoto to jednak  nie jedyny meta, z którego tworzone są obrączki ślubne. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie obrączki wykonane z platyny czy tytanu.

Obrączki ślubne o nietuzinkowym designie

Warto wiedzieć, że współczesne obrączki ślubne znacząco różnią się od obrączek proponowanych jeszcze dekadę temu. Obecnie obrączki złote dostępne są w kilku kolorach: żółtym, jak i czarnym, białym czy różowym. Chętnie kupowane są modele, w których kolory są łączone. Ciekawym rozwiązaniem jest też wybór obrączek, w których model damski zdobiony jest dodatkowo kamieniem szlachetnym – może być to diament, szafir, rubin. Obrączki ślubne mogą być również wykańczane na wiele sposobów – złoto może być lśniące, matowe, satynowe. Nierzadko zdarza się łączenie metod wykończenia, co daje niebanalne efekty i sprawia, że biżuteria jest niepowtarzalna.

 

 

Related Posts