Smaczne dania, które przygotujemy samodzielnie w domu!

Codzienne gotowanie dla wielu może być rutyną, dlatego tak ważne jest korzystanie z sezonowych produktów, jak i nowych przepisów. Gdzie szukać inspiracji na niebanalne dania? Z pewnością w sklepach warzywnych, ale też na targach, czy też korzystając z przepisów dostępnych w sieci i książkach kucharskich.

Jak gotować smaczniej?

Wykonanie smacznych i wartościowych dań w domu nie jest trudne – nie trzeba wielkich umiejętności, aby przygotować pożywne śniadania, smaczne obiady i lekkie kolacje. Podstawą powinny być nasze upodobania żywieniowe, ale też eliminowanie z codziennej diety produktów, które ewidentnie nam nie służą lub są niewskazane z powodu posiadanych schorzeń. Dobrym rozwiązaniem jest posiłkowanie się zaktualizowaną piramidą żywienia, która jasno wskazuje, że podstawą codziennej diety powinny być nieprzetworzone warzywa i owoce. Równie często powinniśmy sięgać po produkty zbożowe. Kilka razy w tygodniu warto spożywać najprostsze produkty nabiałowe, takie jak niesłodzone jogurty, maślanki, kefiry. 1-2 razy w tygodniu możemy wykorzystać wartościowe mięso jako składnik obiadu.

Smaczny burger przygotowany w domu

Szukając sposobów na niebanalne obiady, warto sięgnąć po amerykański klasyk w odświeżonej odsłonie. Klasyczny burger to nic innego jak pszenna bułka z solidną porcją mięsa wołowego, uzupełnione o świeże warzywa, ale też ser, kiszone ogórki. Możliwości na przygotowanie burgerów jest wiele – co jednak ważniejsze: burgery przygotowane w domu okażą się znacznie zdrowsze niż produkty kupowane w barach szybkiej obsługi. Ciekawą propozycją jest przepis na śląskiego burgera hajer – burger ze swojskimi chipsami z pewnością urozmaici domowe posiłki. Domowy burger zaspokoi głód i dostarczy do organizmu niezbędne składniki odżywcze. Burgera możemy wzbogacić poprzez przygotowanie domowych frytek – można wykonać je w oleju, jak również przygotować na blasze w piekarniku.

 

 

 

Related Posts