Czerwone policzki – jak pozbyć się rumienia na twarzy?

Rumień na twarzy może utworzyć się na skutek różnych czynników zewnętrznych. Policzki, które ciągle są czerwone, można zakamuflować makijażem, ale to nie rozwiązuje problemu. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabieg laserowego usuwania rumienia. Laser zamyka naczynka i trwale niweluje zaczerwienienie skóry. Zobacz, jak pozbyć się rumienia na twarzy.

Dlaczego policzki są ciągle czerwone?

Zaczerwienienie na policzkach jest najczęściej spowodowane wysiłkiem fizycznym lub silnymi emocjami. Takie rumieńce szybko znikają. Jednak gdy policzki są ciągle czerwone, to mówimy o rumieniu, a jego przyczyny są zwykle poważniejsze. Tendencje do zmian naczyniowych na twarzy mają szczególnie osoby obdarzone cienką i wrażliwą skórą. Czynniki, które sprzyjają powstawaniu rumienia to:

  • zmiany hormonalne zachodzące w organizmie pod wpływem ciąży, menopauzy lub zażywania leków hormonalnych;
  • nadmierna ekspozycja skóry na słońce;
  • niewłaściwa pielęgnacja cery wrażliwej i naczynkowej;
  • alergia;
  • nieprawidłowa dieta;
  • palenie papierosów;
  • spożywanie dużych ilości alkoholu;
  • nadciśnienie tętnicze.

Jak pozbyć się rumienia na twarzy?

W pielęgnacji cery naczynkowej i skłonnej do zaczerwienień sprawdzają się dedykowane preparaty kosmetyczne o łagodzącym działaniu. Należy zwrócić szczególną uwagę na skład produktów stosowanych do pielęgnacji i makijażu – niektóre substancje mogą podrażniać skórę i wzmagać rumień na twarzy. Odpowiednie kosmetyki pomagają w dbaniu o cerę naczynkową i zapobiegają powstawaniu nowych teleangiektazji, jednak rzadko są w stanie usunąć utrwalone zaczerwienienie cery. Jeśli Twoje policzki są ciągle czerwone, to powinnaś zgłosić się do specjalisty, np. do Kliniki Beauty Skin na Żoliborzu w Warszawie.

Zabieg laserowy to skuteczna metoda usuwania zaczerwienienia skóry różnego pochodzenia, również będącego objawem trądziku różowatego. Czasami wskazane jest połączenie laseroterapii z innymi zabiegami dobranymi przez kosmetologa. Profesjonalne procedury są w stanie całkowicie zlikwidować rumień na twarzy, jednak bez wyeliminowania czynników powodujących pękanie naczynek, ponowne pojawienie się zaczerwienienia na skórze jest tylko kwestią czasu.

Laseroterapia jako skuteczna metoda usuwania rumienia

Laseroterapia wykonywana jest przez doświadczonego specjalistę – lekarza lub kosmetologa. Poprzedzona jest konsultacją i ewentualną diagnostyką, która pozwala na zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu i przeprowadzenie bezpiecznej terapii. Przed zastosowaniem lasera skóra może zostać znieczulona przy pomocy specjalnego kremu. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w zintegrowany system kontaktowego chłodzenia, które koi skórę i zapewnia komfort podczas zabiegu.

Działanie lasera opiera się na absorbowaniu impulsów świetlnych przez skórę. Energia laserowa pochłaniana jest przez hemoglobinę znajdującą się w uszkodzonych naczynkach. Pod wpływem wytworzonej temperatury dochodzi do zamknięcia rozszerzonych naczyń włosowatych i wyrównania kolorytu skóry. Skuteczność zabiegu, a co za tym idzie – liczba sesji potrzebnych do uzyskania optymalnych efektów może różnić się w zależności od rodzaju i stanu skóry pacjenta. W większości przypadków seria składa się z 3-4 zabiegów powtarzanych co około 4 tygodnie.

Więcej informacji na temat zabiegów laserowych znajdziesz na stronie www.findbeauty.expert.com.

Related Posts