Skalowalność nowoczesnych aplikacji

DApps powstały dzięki ciągłemu blockchain development. Wiele mniejszych lub większych firm decyduje się na to, aby wykorzystać m.in. możliwości firmy 10Clouds, która jest w stanie zapewnić blockchain application development. Każdy inwestor DApps powinien mieć świadomość, że bardzo ważny jest temat skalowalności.

Rosnąca liczba użytkowników

Dapp scaling to temat, który odnosi się do tego, jak dana aplikacja będzie radziła sobie z rosnącą liczbą użytkowników. A tych z czasem będzie przybywać. W szczególności, jeżeli będzie miało się do czynienia z takim produktem, który będzie wzbudzać pożądanie wśród użytkowników. Skalowalność aplikacji sprawi, że bez względu na to, ilu tych użytkowników będzie, zawsze będzie ona w stanie prawidłowo funkcjonować. Nawet, jeśli chodzi o kilka milionów osób. Trzeba jednak przyznać, że pomimo dobrze oferowanych blockchain development services temat skalowalności jest niekiedy pomijany.

Różne sposoby na skalowanie aplikacji

Warto więc do tematu podejść w sposób poważny, aby mieć pewność, że z czasem nie zabraknie użytkowników, którzy będą chcieli takich aplikacji używać. Sposoby na skalowanie aplikacji są różne. Technologia blockchain pozwala na wykorzystanie chociażby chmury obliczeniowej. Można tego dokonać na dwa sposoby. Mowa tutaj o:

  • skalowaniu w pionie, czyli vertical scaling – chodzi tutaj o zwiększeniu parametrów jednego, głównego serwera. Nie ma tu innych jednostek zarządzających. Parametry zwiększa się przy pomocy większej liczby pamięci RAM, jak również dołożenie kolejnych procesorów, powiększenie pamięci dysku.
  • skalowaniu w poziomie, czyli horizontal scalin – w tym przypadku ma się do czynienia nie z powiększaniem parametrów jednego serwera, ale z dokładaniem nowych serwerów. Dobre rozwiązanie, które zapewnia doskonała alternatywę, jeżeli dojdzie do awarii jednego z serwerów. Nawet, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, aplikacja będzie mogła nadal działać, ponieważ inne serwery będą w pełni sprawne.

Osobne bazy danych

Blockchain software development pozwala również na to, aby stworzyć osobne bazy danych na serwerach. Temat jest może nieco bardziej kosztowny, ale w kilku przypadkach może okazać się bardzo ciekawą propozycją. Warto spojrzeć na gotowe systemy bazodanowe, jak AWS RDS czy DigitalOcean Managed Databases. Takie rozwiązanie pokazuje zupełnie nowe możliwości, dzięki czemu będzie można stworzyć większą liczbę maszyn, jakie będą od siebie niezależnie, łączące się i tak z jedną bazą danych. 

Related Posts

https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/